GADSKĀRTĒJĀ IZKLAIDE SVAIGĀ GAISĀ

DV Adelaides nodaļas Dārza Svētki 28. aprīlī, 2018.g

Lai izceptu garšīgu kūku, ir nepieciešamas kvalitatīvas izejvielas, ---sviests, cukurs, olas, milti, piens, un darbs, to visu kopā saliekot. Tāpat, veiksmīgi dārza svētki var izdoties tikai tad, ja ir apmierinātas dažas pamatprasības: skaists laiks, pietiekoša, omulīga publika, garšīgs ēdiens, viegli pieejams bārs, un strādīgi ļaudis, kas visu sagatavo un vēlāk, visu notīra un novāc. Vēl labāka iznāks kūka, ja tai pievienos garšvielas, un arī dārza svētkus bagātina dažādas ‘’garšvielas’’, jeb izklaides, gan mūzikālas, gan smadzeņu vingrinošas. Azarta spēles cienītājus vienmēr kārdina loterija, kurā var iegūt vērtīgus laimestus. Un protams, satikties un papļāpāt ar draugiem, kuri nav redzēti ‘’kopš pēdējās reizes’’ arī ir zelta vērts.

DV Adelaides nodaļas Dārza Svētkos , mīlīga saulīte smaidīja no debesīm, ne par karstu, ne par aukstu. Tiešām varēja teikt, laiciņš kā uz pasūtinājumu. Rīkotājiem tā vienmēr ir vislielākā rūpe; ka tikai nu nelītu lietus vai nepūstu liels vējš, jo dārza svētki telpās nav nekādi dārza svētki. Čaklie rūķīši jau no rīta bija salikuši galdus un krēslus, izmantojot dārza katru kvadrātpēdu. Taisni brīnums, cik galdus tādā mazā pleķītī var dabūt iekšā, un tomēr visiem ir ērti. Arī par publiku nevarēja sūdzēties, jo visi galdi bija aizņemti, un ciemiņi, kas nāca vēlāk, dabūja meklēt atsevišķas vietas. Taču vienmēr jau var atnest vēl kādu krēslu, un saspiesties mīlīgāk, vai ne? DV Birztaliņā (tā vēl saucam mūsu dārzu, kaut gan no bijušiem bērziem ir vairs tikai atmiņa) sanāca vairāk kā simts priecīgu cilvēku.

Bārs sāka darboties jau no plkst. 12.00, un Jaudzemu brāļiem Andrim un Jurim, knapi iznāca laika, pusdienas paēst, jo kārie baudītāji nāca bariem vien, un turpināja nākt visu pēcpusdienu. DV nama bārā ir liela dzērienu izvēle un ļoti draudzīgas cenas. Vanadzes jau bija samīcījušas kotletēm gaļu, 20kg. saēvelēti sīpoli gaidīja cepēju, un trīs lielas bļodas kartupeļu salātu gaidīja savu brīdi kārdināt publiku. Paldies čaklām Vanadzēm.

Kairinošās smaržas no lauku virtuvē ceptiem sīpoliem un kotletēm veicināja ēstgribu, bet DV priekšniece nevienu nelaida pie ēdienu galda, kamēr nebija nopelnītas pusdienas ar kopdziesmu, akordeonista Imanta Kronīša pavadījumā. Tad aicināja galdu nr. viens, ko bija aizrunājusi Rasa Feja, jo katru gadu dārza svētkos, viņa izmanto gadījumu, lai svinētu savu dzimšanas dienu ar savu kuplo ģimeni, bērniem, mazbērniem, maz-mazbērniem un citiem radiņiem. Beidzot visiem izdalīja desas, kotletes, salātus, utt. Pārāk lielas porcijas, kuras daudzi nespēja apēst. Žēl bija prom aizmesto ēdienu. Vanadzēm/dalītājām pārāk lielas sirdis un devīgas rokas.

Izklaides sākās ar DV Vīru kora dziesmām, tad uzstājās Vanadžu Ansamblis, un beidzot, Vilnis Jankovskis ģitāras pavadībā nodziedāja vairākas visiem pazīstamas dziesmas un arī dažas savas kompozīcijas. Paldies visiem dziedātājiem/ām un diriģentei Inesei Lainei.

Publikas zināšanas pārbaudīja ar viktorīnu, kurā bija divdesmit jautājumi, lapas vienā pusē latviski, otrā pusē, tie paši jautājumi angliski. Dažiem bija liela galvas lauzīšana: Ko nozīmē burti BMW? Kurā gadā piedzima karaliene Elizabete Otrā? Kas ir garākais attālums: Adelaide-Sidneja vai Adelaide -Darvina? Kura no Adelaides centra četrām terasēm—Austrumu, Rietumu, Ziemeļu, vai Dienvidu—ir visīsākā? Kādās krāsās ir olimpisie riņķi? utt. Labi jautājumi. Gudrākie ar 18 pareizām atbildēm saņēma šokolādes kasti, un ar šokolādēm apbalvoja arī otrās un trešās vietas ieguvējus.

Pa to laiku uz galda bija izliktas kūkas un kafija, arī jubilārei par godu liels kliņģeris un uz viņas galda mūsu Geņas slavenā torte. Loterijas daudz un dažādos laimestus (vīna kastes, rotas lietas, mūzikas diski, divas pudeles vīna) izlozēja, kad ciemiņi jau ar nepacietību rosījās uz mājām. Varam tikai cerēt, ka arī nākamgad visas Dārza Svētkiem vajadzīgās pamatprasības atkal sakritīs.

Gunta Rudzītis

Lūdzu apciemojiet mūsu FACEBOOK lappu


©2015 Daugavas Vanagi Austrālijas Valde